שימו לב! לא ניתן לחזור לדף הזה והוא נגיש אך ורק דרך הלינק במייל שקיבלת

moon

8 טיפים ליצירת תוכן שיווקי שעובד

מאת: יובל דיין

ריכזתי כאן 8 נקודות חשובות מאד בכל תהליך יצירת תוכן. כל נקודה היא נושא רחב ומרתק בפני עצמו, וכל עסק, בהתאם לאופיו, צריך להתמקד בנקודות המתאימות לו. בכל מקרה אם התוכן שלכם עומד בשמונת הכללים הבאים, יש סיכוי טוב שהוא יעשה את העבודה.

1. לפני הכל

מומלץ לערוך מחקר מעמיק על הפרסום של המתחרים העיקריים שלכם. גלו את החוזקות והחולשות שלהם וכך תמנעו מטעויות. כדאי לבדוק איך הם מפרסמים, מה הם מדגישים בפרסום ומה הם בוחרים לעמעם, מה עובד להם ומה פחות. נסו להדגיש בפני הקהל במה העסק שלכם שונה מהמתחרים ומה היתרון שלכם מולם. זכרו שהטיפש לומד מהטעויות של עצמו והחכם לומד מטעויות של אחרים.

2. דעו למי אתם כותבים

אל תכתבו אות אחת לפני שתדעו בדיוק למי אתם כותבים. זכרו את הכלל: מה שנכתב לכולם לא מעניין אף אחד, אבל מה שנכתב ליחיד מעניין את כולם. (התכתבות אינטימית או הוראות שימוש של מאוורר). אספו כמה שיותר נתונים על קהל היעד שלכם. אל תסתפקו בטווח הגילאים, תחומי העניין, העיסוק, וההכנסה. תנו ללקוח שלכם שם ושם משפחה, ציירו לו גוף והלבישו אותו  בבגדים, נעליים ואקססוריז. כתבו לו אפיון דמות מפורט הכולל קשרי משפחה, זוגיות, ילדים, חברים קרובים, קולגות, חיית מחמד, תחביב מרכזי, שאיפות כמוסות, שאיפות גלויות, התמכרויות קטנות, הרגלי אכילה, מצב בריאותי והשקפה פוליטית.  נסו לצייר את דמות הלקוח המושלם שלכם (מומלץ לצייר ולתלות על הקיר) הפעולות האלה יעזרו לכם להימנע מכתיבת סיסמאות, תוכן קלישאתי ונאומים לאומה.

3. לא מה, למה

אל תספרו לקהל מה אתם עושים, ספרו להם מדוע אתם עושים את מה שאתם עושים. שימו את הפוקוס על הבעיה שאתם פותרים ולא על הדרך שבה אתם פותרים אותה (זה יבוא אחר כך).   במקום לספר לקהל על התכונות של העסק שלכם, ספרו לו על היתרון שהשימוש בו מעניק ללקוח. וזכרו שערך אמיתי לא נובע מתכונות והתנהגויות, הוא תמיד נובע מיתרון.

4. אל תהיו אתם, תהיו הם

אל תספרו לקהל למה כדאי להיות אתם, ספרו להם שהכי כדאי להיות הם. על תכתבו על הדברים הנפלאים שמעניינים אתכם, ספרו להם על הדברים שנמצאים בתחום העניין שלהם. התמקדו בהם, בחיים האמיתיים ובדאגות השיגרתיות. ככל שתיטיבו להכיר אותם ולהבין לליבם, תגדל היכולת שלכם לייצר תוכן רלוונטי שיניע את הקוראים ויגדיל את האמינות של העסק שלכם בעיניהם.  

 

5. הבינו את המדיום

התאימו את התוכן למדיום ספציפי ולקהל שנמצא בו. מה שיעבוד בפייסבוק כנראה שיכשל בטיקטוק. הקפידו על גודל מדויק (פייסבוק מעניש על גדלים לא מתאימים) ותמיד קחו בחשבון את תכונות המדיום, משך זמן הצפייה, גודל המסך ואפילו תנוחת צפייה מקובלת.  

 

6. הכי פשוט שאפשר

אף פעם אל תהיו יותר חכמים מהקהל שלכם. נסו להמנע ממידע טכני ככל האפשר ואל תצללו לתוך הסברים סופר מפורטים שיעוררו הערכה רק אצל אנשי מקצוע. אל תנסו להישמע חכמים או מוצלחים, תנו לקהל שלכם להיות חכם ומוצלח. התמקדו ביתרונות, באפשרויות ושאר האיכויות המשמעותיות שהעסק שלכם מציע לקהל היעד.

 

7. אל תיקחו סיכונים מיותרים

אל תסמכו על הסבלנות של הקהל ואל תלכו סחור סחור. דברו ישר ולעניין. הימנעו מבדיחות שנונות ודימויים מעורפלים ודברו תמיד בגובה העיניים. לעולם אל תטענו טענה שאתם לא יכולים לעמוד מאחוריה במאה אחוז. אם תבטיחו דברים שאינם מדויקים  צפו לבעיות בהמשך. כשזה נוגע למוצר שלכם, תמיד כדאי להיות ישרים ומדוייקים.

 

8. הגהה הגהה הגהה

קבלו המלצה מהלב, קחו את הזמן ותעברו בסבלנות על הטקסט כמה פעמים לפני שתפרסמו אותו. אין דבר יותר גרוע מלגלות אחר כך שיש במודעה שגיאת כתיב. תנו לאחרים לקרוא את הטקסט ולספר מה הם מבינים ממנו. כדאי לוודא שהשפה והתחביר מדוייקים ואפקטיביים וכל אות נמצאת במקומה.